Spor Salonu


Fitness Salonu 200 metre kare alan üzerine kurulmuş olup en son teknik fitness aletleri ile dizayn edilmiştir.Kış şartları için merkezi ısıtma sistemi ile rahat bir ortamda spor yapılmasına olanak sağlanmaktadır.

Fitness Nedir ?

Kelime anlamı olarak “Sağlıklı ve formda olmak” olan fitness, temelde kasların aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanan, bir çok egzersize ile gerçekleştirilen bir spordur.

Faydaları

Uzun yıllar fitness sporu yapanların kanser ve kalp krizine yakalanma riski düşük olduğu gibi vücudun yüksek oranda kalori yakması sağladığından şeker hastaları için de faydalıdır. İnsan psikolojisine etki eden endorfin, östrojen veya testesteron hormonlarının salgılanmasını sağlayarak kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Aerobik egzersizler, kalp ve damar sistemini güçlendirirken, kas, bağ dokusu, tendonlar ve eklemlerin güçlenmesi sağlanır. Zihinsel olarak ta daha sağlıklı ve hızlı karar vermeyi sağlar. Formda olan kişinin özgüveni artar ve sağlıklı bir uyku düzenine sahip olur.

Çelik Saray Otel

Telefon : 0 264 551 5300

GSM : 0 541 551 5300