Hamam


Osmanlı motifleriyle dizayn edilen hamam için en fazla dikkat edilen husus temizlik ve hijyen. Sağlığın en önemli şartlarından biri temizlik, temizliğin en önemli faktörü ise hijyendir. Hamam ve sauna insan sağlığına zarar vermeyecek anti bakteriyel temizlik ekipmanları ile periyodik olarak dezenfekte edilmektedir.Hamam içerisindeki buhar jeneratörü, kullanıcıların istekleri doğrultusunda çalıştırılmakta ve misafirlerin ayrı bir keyif alması sağlanmaktadır.
Sauna, ülkemizde Fin Hamamı adı ile de bilinir. Saunanın sağlığa en önemli faydalarından biri, kan akışını düzenlemesidir Oldukça eski bir tarihi bulunan sauna, sağlık açısından pek çok fayda barındırır.

 Zihin ve beden için rahatlatıcı bir etki sunan sauna, sağlıklı yaşam için gerekli olan bir aktivitedir. Ancak sauna işlemi, günümüzde hamam faaliyetiyle sıklıkla karıştırılır. Hamam sadece vücuttaki kirlerin uzaklaştırılması adına derinlemesine yapılan yıkanma işlevidir. Sauna ise; ısı, buhar ve çeşitli kurallar çerçevesinde bedene uygulanan gevşeme ve rahatlama hareketi olarak tanımlanabilir.

Saunanın Sağlık Açısından Başlıca Faydaları

1- Cilt Bakımına Destek Olur
2- Kaslarınızı Güçlendirir
3- Kalp Sağlığınız Üzerinde Etkilidir
4- Kalori Yakmanıza Yardım Eder
5-Vücut Direncinizi Artırır
6- Toksinleri Temizler
7-Uykunuzu Düzenli Hale Getirir
8- Stresi Azaltır

Çelik Saray Otel

Telefon : 0 264 551 5300

GSM : 0 541 551 5300